Kurti takohet me ambasadorin e Sllovenisë

26 janar 2018 | 14:18

Ambasadori i Republikës së Sllovenisë në Kosovë, Bojan Bertoncelj, ka vizituar Lëvizjen Vetëvendosje.

Ai është pritur nga kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nënkryetarja Fatmire Kollçaku-Mulhaxha, dhe deputetja Fitore Pacolli.

Në fillim të vizitës ambasadori ka uruar Kurtin, për zgjedhjen e tij në drejtimin e Lëvizjes Vetëvendosje si dhe ka shprehur interesim të njoftohet dhe të kuptoj nga afër për strategjinë dhe politikat që do të ndjek gjatë udhëheqjes së tij.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori i së Drejtës Penale Ndërkombëtare, Ismet Salihu, ka thënë…