Kurti takon disa gazetarë zviceranë

09 shkurt 17:20

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim një grup gazetarësh nga Zvicra (zviceranë e shqiptarë), me të cilët ka biseduar për gjendjen politike, institucionale dhe socio-ekonomike në Kosovë në prag të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Në veçanti në këtë takim është diskutuar për rëndësinë historike dhe aktuale të mërgatës shqiptare në Zvicër.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor…