Kurti uron zgjedhjen e kryetarit të ri të Ulqinit

30 maj 2024 | 12:02

Kryeministri Albin Kurti ka uruar kryetarin e ri të Ulqinit, Genci Nimanbegu.

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë deputet dhe nënkryetar i Kuvendit në Mal të Zi. Ai ka një përvojë të gjatë në politikë që do t’i shërbejë shumë në detyrën e re për arritje dhe rezultate të mëtejme. Me kënaqësi dhe besim të plotë tek ai si kryetar i ri i Ulqinit, e uroj Gencin për një mandat të frytshëm demokratik e progresist! Gëzuar për suksesin tuaj të merituar z. Nimanbegu”, ka shkruar Kurti në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Karim Benzema do të largohet nga Arabia Saudite vetëm pas…