Kusari-Lila: Kemi hyrë në dy muajt kritikë për kursimin e energjisë

05 shkurt 19:39

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se vendi ka hyrë në dy muajt kritikë për kursimin e energjisë elektrike.

Ajo përmes një postimi në Facebook ajo u ka bërë thirrje qytetarëve për kursim të energjisë elektrike.

“Kampanjës së Qeverisë për të ngritur vetëdijen dhe për të shtuar masat për kursimin e energjisë i janë bashkangjitur Ambasadorë dhe përfaqësues të Qeverisë. Të gjithë duke kursyer nga pak në përditshmërinë tonë, bashkë bëjmë diferencën e madhe për gjithë sektorin! Të mbështesim bashkë fushatën për masat e kursimit të energjisë”, ka shkruar ajo.

Kusari ka bashkangjitur edhe kampanjën e qeverisë ku thuhet se dy muajt “që kemi para nesh janë kritikë në përballje me krizën energjetike”.

“Andaj, për të vazhduar furnizimin e rregullt dhe me çmime të përballueshme, për të kursyer buxhetin tuaj dhe të Republikës së Kosovës, ju bëjmë thirrje dhe inkurajojmë që të vazhdoni dhe intensifikoni kursimin e energjisë”, ka shkruar tutje Kusari.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024 po afrohen. Muaji mars do…