Ky është moti për sot

20 janar 10:16

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

“Vranësirat në pjesën perëndimore të vendit do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të lartë, derisa pjesa tjetër e vendit mbetet nën ndikimin e vranësirave kalimtare dhe rigave të dobëta shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius”, është bërë me dije në njoftimin Institutit Meteorologjik i Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish- pjesëtarët e Ushtrisë…