Ky është moti për sot në Kosovë

04 shkurt 2018 | 11:54

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të shiut, kurse në viset malore reshje shiu të përziera me borë.

Sipas një njoftimi të IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë celsius.

“Shtypja atmosferike do të vazhdoj të bije nën vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperendimi me shpejtësi mbi 13m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka risjell statistikat e…