Ky është rezultati në Drenas pas numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

26 tetor 17:30

Në Qendren e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), janë numëruar votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Në rezultatet e publikuar shihet se kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ramiz Lladrovci ka marrë 219 vota.

Kandidati i Demokratët për Drenasin, Driton Ajazi ka marrë 148 vota, kurse ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Fejzi Kiqina 116 vota.

Ndërsa sa i përket votave për asamble komunale, PDK-ja mori 186 vota, LVV-ja 119 vota, LDK-ja 10 vota dhe Demokratët për Drenasin 99 vota.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar ndeshja e Superkupës, Kosovë-Diasporë, ndërmjet Llapit dhe Kosova…