La Liga thyen rekord, plot 96 kartonë të kuq në sezonin 2022/23

26 shkurt 2023 | 13:42

Në mbrëmjen e 25 shkurtit, në La Liga u zhvillua ndeshja mes Real Madrid dhe Atletico Madrid 1-1.

Një karton i kuq iu dha sulmuesit të Atletico Madrid, Angel Correa.

Sipas “ITV”, ky ishte tashmë kartoni i kuq i 96-të në La Liga në sezonin 2022/23. Për krahasim, 16 kartonë të kuq janë shfaqur në Premier League këtë sezon.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim…