Lajmi i fundit: Policia e Serbisë arreston Milan Radojiçiqin

03 tetor 2023 | 14:45

Policia e Serbisë e ka arrestuar e ndaluar për 48 orë kryekriminelin terrorist serb, Milan Radojiçiq.

Kjo vjen tek 10 ditë pas sulmit terrorist në Banjskë në veriun e Kosovës.

Lajmin e ka bërë me dije  bërë Policia e Serbisë, duke theksuar se është dorëzuar edhe kallëzim penal në Prokurorinë e Beogradit.

“Më 03.10.2023, zyrtarët policorë të Drejtorisë së Policisë Kriminale kanë bastisur banesën dhe lokalet tjera të Milan Radoiçiqit, i cili është ndaluar deri në 48 orë”,  ka njoftuar Ministria e Brendshme e Serbisë.

Milan Radojiçiq ishte në krye të sulmit terrorist që ndodhi në Banjskë të Zveçanit, ku u vra polici Afrim Bunjaku.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KB Trepça në Estoni nesër (e mërkurë) e zhvillon ndeshjen…