LDK-ja nderon Clarkun me dekoratën Dr. Ibrahim Rugova

23 qershor 2024 | 09:54

Ish-gjenerali i NATO-s që udhëhoqi fushatën ajrore kundër caqeve ushtarake serbe më 1999, Wesley Clark sot po qëndron në Kosovë.

Ai është taluar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

LDK-ja, Clarkun e ka nderuar me dekoratën Dr. Ibrahim Rugova, për rolin historik dhe kontributin e tij për çlirimin e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të testimit të gatishmërisë operacionale, me urdhër të…