Lekaj del në terren pas reshjeve të shiut

04 mars 17:53

Ministri i Infrastrukturës (MI), Pal Lekaj, ka dalë në teren pas reshjeve të fundit të shiut në Kosovë.

Lekaj në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se do t’i regjistrojnë të gjithë dëmet që janë shkaktuar nga reshjet e shiut.

“Në inspektim të urës në Smolicë të Gjakovës, e cila ka nevojë për ndërhyrje. Do të regjistrojmë të gjitha dëmet që janë shkaktuar në infrastrukturë nga reshjet e shiut dhe vërshimet e shkaktuara nga këto reshje. Pikat që kanë nevojë për ndërhyrje urgjente do të riparohen shumë shpejtë”, ka shkruar Lekaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë dhe…