Ligji për Specialen duhet të shfuqizohet

05 janar 09:34

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, i cili mban edhe postin e ministrit të Infrastrukturës në qeverinë Haradinaj, ka bërë me dije se Ligji për Gjykatën Speciale duhet të shfuqizohet.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thënë se iniciativa e deputetëve për këtë çështje është e drejtë dhe duhet të përkrahet.

Sipas Lekajt, pas shfuqizimit të këtij ligji Kosova duhet ta formojë një gjykatë e cila duhet të merret me rastet e supozuara.

Lekaj nuk beson se një veprim i tillë mund t’i ftohë raportet me ndërkombëtarët, kurse ka shtuar se LDK-ja kundërshtimin po e bën për përfitime politike.

(Intervistën e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës “Epoka e re”)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njohësit e rrethanave politike kanë vlerësuar se ndasitë brenda Lëvizjes…