Limaj takon aktivistët e Nismës në Malishevë: Bashkërisht i arritëm për një dekadë

21 shkurt 2024 | 12:25

Në prag të 10-vjetorit të themelimit të Nismës Socialdemokrate, kryetari i saj, Fatmir Limaj, ka takuar aktivistët në Malishevë dhe drejtuesit e udhëheqjes komunale në krye me kryetarin Ekrem Kastrati.

Limaj me aktivistët e Nismës kanë biseduar për rrugëtimin e tyre politik, sfidat dhe projektet, për të cilat lideri i kësaj partie ka theksuar se: “bashkërisht i arritëm për një dekadë së bashku”.

Më 24 shkurt Nisma Socialdemokrate feston 10-vjetorin e themelimit.

Limaj së bashku me Jakup Krasniqin dhe bashkëpunëtorë të tjerë themeluan këtë subjekt politik pas ndarjes nga PDK-ja .

Nisma ishte më herët pjesë e Kuvendit të Kosovës dhe pjesë e qeverisjes qendrore në vend.

Aktualisht udhëheq me Komunën e Malishevës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga Ferat Shala, deputet i PDK-së Me rastin e shënimit…