Lista Serbe nderon dëshmorët e UÇK-së

31 janar 2018 | 16:55

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë nderuar me një minutë heshtje dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun, Edmond Hoxhën, Ilir Konushevcin, si dhe Haradin Balën i cili ka ndërruar jetë të mërkurën.

Këta dëshmorë janë nderuar edhe nga deputetët e Listës Serbe. Në këtë video të “Indeksonline” ata shihen të ngritur në këmbë duke nderuar heronjtë shqiptarë.

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/1494232547341087/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane të Kuvendit të Kosovës,…