Liverpooli fiton dhe rimerr kreun

10 shkurt 2024 | 19:33

Liverpooli mori një sukses 3-1 në shtëpi ndaj Burnley. Të kuqtë e trajnerit Jurgen Klopp zhbllokuan të parët rezultatin pas një goli të Diogo Jotas r.

Megjithatë, miqtë reaguan dhe barazuan me O’shea.

Luis Diaz riktheu avantazhin e Liverpoolit në minutën e 52. në të 79-tën, Darwin Nunez shënoi të tretin duke vendosur në kasafortë tre pikët për Liverpoolin që pas kësaj fitoreje, rikthehet në krye të Premier League me 54 pikë, dy më shumë se Manchester City që ka një ndeshje më pak.

Tottenhami fitoi 2-1 me Brightonin, teksa “Spursat” e zgjidhën ndeshjen në sekondat e fundit falë golit të shënuar nga Brennan Johnson.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, këtë fundjavë ka zgjedhur të…