Liverpooli konfirmon besimin për Kloppin  

16 mars 2021 | 17:33

Jurgen Klopp do të vazhdojë të mbetet trajner i Liverpoolit. Mediat në Britani kanë bërë të ditur se pavarësisht rezultateve këtë edicion trajneri gjerman, do ta vazhdojë ta ketë besimin e drejtuesve të klubit.

Këtë edicion kampioni anglez pas 29 ndeshjeve të zhvilluara është në pozitën e gjashtë me 46 pikë.

Kloppi është pjesë e Liverpoolit që nga viti 2015. Ai ka kontratë me të kuqët deri në vitin 2024.

Gjatë kësaj periudhe ai te Liverpooli, ka arritur të fitoj titullin e Premier Ligës dhe Ligës së Kampionëve.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pak orë pas deklaratës së promotorit të njohur të boksit…