Lladrovci: E kujtojmë me nderim qëndresën e familjes Jashari përball sulmit serb

22 janar 13:09

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka përkujtuar sulmin ndaj familjes Jashari 21 vite me parë nga forcat serbe, duke thënë se ajo ditë hyri në histori, sepse, ishte edhe fillimi i fundit të okupimit serb.

“Sot e gjithë jetën, jemi falënderues ndaj familjes emblematike Jashari, e cila përjetësoi rezistencën me frymën heroike skënderbejane deri në çlirimin e Kosovës dhe krijimin e shtetit”, ka shkruar Lladrovci në llogarinë e vet në “Facebook”.

 Postimi i plotë i tij:

Sot, e kujtojmë me nderim të thellë, qëndresën e Familjes Jashari përball sulmit të militarëve serbë, para 21 vitesh. Ajo ditë hyri në histori, sepse, ishte edhe fillimi i fundit të okupimit serb.

Ky sulmi i dytë i falangave serbe, jepte argumente të fuqishme se i madh e i vogël i Familjes Jashari, do t’i qëndronte përball forcave serbe, me tërë kapacitetin njerëzor e mbinjerëzor, për liri dhe çlirim.

Familja e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, do ta turpëronte një regjim gjakatar që për rreth një shekull, provoi ta nënshtronte kombin shqiptar.

Sot e gjithë jetën, jemi falënderues ndaj familjes emblematike Jashari, e cila përjetësoi rezistencën me frymën heroike skënderbejane deri në çlirimin e Kosovës dhe krijimin e shtetit.

Lavdi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Lavdi e përjetshme Komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari!

Lavdi heronjve, dëshmorëve dhe martirëve të kombit!

/Epoka e re/ 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Barcelonës e ka zyrtarizuar transferimin e Kevin-Prince Boateng.…