Luca Toni zbuloi sekretin e jetëgjatësisë së futbollit

29 janar 11:26

Sulmuesi i famshëm italian Luca Toni, i cili u bë kampion bote në vitin 2006 si pjesë e kombëtares italiane, zbuloi formulën e jetëgjatësisë së futbollit.

Ai vetë luajti deri në moshën 38-vjeçare dhe në sezonin e fundit u bë golashënuesi më i mirë i kampionatit italian.

“Sekreti i një karriere të gjatë? Është e thjeshtë. Ai zemërim që të bën të japësh maksimumin kur të thonë se po plakesh, se është koha që ti të mbyllësh karrierën. Këta kritikë bëhen benzinë ​​për këmbët tuaja dhe adrenalinë për trupin tuaj”, ka thënë Toni për agjencinë e lajmeve italiane ITASportPress.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të dielën ndeshen dy skuadrat me traditë në basketbollin e…