Maroku befason Belgjikën

27 nëntor 16:00

Maroku ka bërë një befasi duke mposhtur kombëtaren e Belgjikës.

Belgjika ka pësuar humbje në ndeshjen ndaj Marokut, me rezultatin 0:2. “Djajtë e Kuq” shiheshin në mesin e favoriteve për të fituar Kupën e Botës, por dy paraqitjet e para nuk tregojnë atë fytyrë. Rezultati u zhbllokua me një gol të shënuar nga Sabiri, në minutën e 73’. Sabiri shënoi direkt nga gjuajtja e lirë, me Thibaut Courtois që nuk pati reagimin më të mirë të mundshëm.

Kurse, fitoren e marokenëve e vulosi Aboukhlal, në minutën e 90+2′, për 0:2. Maroku shënonte nga gjuajtja e lirë edhe në fundin e pjesës së parë, në minutën e 45+2’, por goli anulohej nga VAR-i.

Me fitoren e regjistruar sonte, Maroku shkon në kuotën e katër pikëve dhe del në pozitën e parë. Belgjika mbetet me tri pikë në pozitën e dytë. Në të njëjtin grup luajnë sonte Kroacia e Kanadaja, me kroatët që futen me 1 pikë kurse Kanadaja me 0. Në rast fitoreje, të dyja mund ta kalojnë Belgjikën në klasifikim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Për shkak të mungesës së municioneve, Rusia ka filluar të…