May: Qytetarët e BE-së nuk do të kenë të njëjtat të drejta pas Brexitit

01 shkurt 11:42

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka thënë se shtetasit e Bashkimit Evropian (BE) që shkojnë në Britani gjatë periudhës së tranzicionit dhe pasi vendi largohet nga BE-ja, nuk do të kenë të njëjtat të drejta për të qëndruar si ata që kishin shkuar para kësaj periudhe.

Në prag të udhëtimit në Kinë, ajo ka thënë se do të lufton kundër propozimit për t’u dhënë shtetasve të BE-së të drejtën për të banuar në qoftë se arrijnë pasi Britania të largohet nga blloku në vitin 2019, njofton “AP”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka vizituar Lëvizjen…