Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit bojkotohet nga  LDK-ja dhe LV-ja

12 korrik 12:07

Ka nisur të mbahet mbledhja e sotme e Kryesisë së  Kuvendit të Kosovës.

Në të po marrin pjesë përpos kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit edhe nënkryetari Xhavit Haliti nga PDK-ja, Aida Dërguti nga PSD-ja si dhe një përfaqësues i komuniteteve.

Dy partitë tjera opozitare LDK e VV e kanë bojkotuar këtë mbledhje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, kanë…