Mbretëresha kërkon që Harry dhe Meghan të kthehen për një ngjarje mbretërore

14 shkurt 11:04

Prince Harry, Meghan Markle dhe Archie ndoshta do të udhëtojnë për në Britani së shpejti. “Sunday Times” ka raportuar se Mbretëresha Elizabeth II kërkoi që Sussexes të bashkohen me pjesën tjetër të familjes mbretërore për Ditën e Commonwealth në Westminster Abbey në Londër muajin tjetër.

Kjo është vendosur të bëhet më 9 mars.

Çifti ndoqi të njëjtin shërbim vitin e kaluar së bashku me Princin William dhe Kate Middleton kur Meghan ishte në tremujorin e tretë të shtatzënisë.

Që nga largimi i tyre nga familja mbretërore dhe dorëheqja nga titujt mbretërorë, ata pritet të kthehen për angazhimet e tyre të fundit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Emma Corrin, e cila luan Princeshën Diana në sezonin e…