Mbyllet konkursi për policë në veri, Hoxha: Kanë aplikuar mjaftueshëm

06 qershor 14:48

Drejtori i përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka bërë me dije se është mbyllur konkursi për zyrtarë policor në veri të vendit.

Ai shkurt u ka thënë gazetarëve se kanë aplikuar një numër i mjaftueshëm i kandidatëve për policë.

“Ka përfunduar edhe ka aplikuar një numër i mjaftueshëm, ndërkohë do të njoftoheni. Është i mjaftueshëm”, ka thënë ai.

Hoxha ka raportuar në Komisioni për Siguri të Kuvendit të Kosovës, ku ka folur edhe për gjendjen e sigurisë në veri të vendit, për çka ka kërkuar që raportimi të bëhet me dyer të mbyllura.

Ai ka folur edhe për rritjen e numrit të rasteve të dhunës dhe zvogëlimin e rasteve të vrasjeve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë…