Menaxherja e Bet365 e shpërblen veten me 300 milionë euro

25 nëntor 12:29

Shefja miliardere e firmës së basteve online, Bet365, i ka dhënë vetes një pagesë prej 300 milionë eurosh, ndërkohë që kompania raporton rritje fitimesh. Pagesa e Denise Coates llogaritet në rreth 800 mijë euro në ditë.

Dhe këtë vit ajo ka dalë shumë më mirë se vitin e shkuar, kur mori 250 milionë euro. Pasuria e familjes së saj, që përbëhet nga vëllai Xhon dhe babai Piter, është rreth 6.5 miliardë euro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia holandeze ka gjetur 350 mijë euro brenda një lavatriçe…