Messi hyn në Olimpin e statujave prej dylli, së bashku me Pelen dhe Maradonën

30 mars 2023 | 23:18

Messi mori një statujë prej dylli të martën e kaluar gjatë një homazhi për skuadrën argjentinase si pjesë e turneut që ata po zhvillojnë nëpër shtetin e Amerikës së Jugut, në të cilin ata po marrin të gjitha llojet e homazhe.

Figura e Messit, me trofeun e Kupës së Botës, u realizua më në fund për yllin argjentinas dhe tashmë mund të vizitohet në Muzeun e Futbollit të Amerikës së Jugut, ku tashmë ka mbetur së bashku me dy mite të tjera të planetit të futbollit: Maradona e përjetshme dhe Pelé.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Betimin se do ta mbrojë aktin më të lartë juridik…