Messi shpallet lojtari më i mirë në botë nga FIFA

27 shkurt 2023 | 22:59

Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit nga FIFA.

Ky sukses i argjentinasit vjen pas triumfit në Kupën e Botës “Katari 2022”, ku udhëhoqi kombëtaren e tij drejt triumfit në këtë garë pas 36 vjetësh.

Argjentinasit kanë dominuar në këtë ceremoni pasi trajneri më i mirë shkoi për Lionel Scalonin, portieri më i mirë për Emiliano Martinezin dhe çmimi për fansat më të mirë shkoi për ata Albicelestë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
FIFA ka ndarë çmimin e parë për meshkuj në futboll.…