‘MiG-29’ i Ukrainës shkatërron avionin rus (video)

25 shkurt 2022 | 14:39

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës në faqen zyrtare në “Twitter” kanë publikuar një video ku shihet se si një aeroplan rus i llojit “Su-35” rrëzohet nga aeroplani luftarak i Forcave ukrainase Mig-29.

“MiG-29 i Forcave Ajrore të Forcave të Armatosura shkatërron Su-35 e pushtuesve rusë”, thuhet në njoftim.

Rusia ka dy ditë që ka hapur luftë kundër Ukrainës, derisa po përballet me rezistencën ukrainase.

Perëndimi ndërkohë ka vendosur sanksione të ndryshme ekonomike e politike, me qëllim të ndaljes së agresionit rus dhe Putinit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një zyrtar i bllokut evropian ka thënë se Bashkimi Evropian…