Ministri Hasani i jep edhe një goditje importit të mallrave serbe, vendos taksë për bllokat 

28 dhjetor 2017 | 17:14

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani i ka dhënë edhe një goditje mallrave të importuara nga Serbia.

Siç edhe ka paralajmëruar ministri Hasani sot ka vendosur një masë ndaj importit të bllokave që importohen nga Serbia, shkruan Gazeta Monitor.

Ky vendim vjen pak kohë pas vendosjes së taksës së miellit e cila u prit shumë mirë nga prodhuesit vendor të miellit. Ministri Hasani në vazhdimësi ka premtuar se do të ndërmarrë masa që të mbrojë prodhimet vendore.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është në kërkim të një…