Ministri Reçica uron SHBA-të për Ditën e Pavarësisë

04 korrik 11:53

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka uruar popullin amerikan për 4 korrikun, Ditën e Pavarësisë së ShBA-ve.
“Kosova sot është vend i lirë dhe demokratik, falë miqve tanë të mirë, kontributit të aleatit tonë të madh në luftën tonë për çlirim, vendit që sot feston Ditën e Pavarësisë, falë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që përjetësisht u jemi mirënjohës e falënderues”, ka shkruar ministri Reçica në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.

Reçica po ashtu ka shkruar se, ShBA-të janë shtytja kryesore e avancimit të të drejtave dhe lirive të njeriut dhe populli amerikan mbeten shembulli më i mirë i demokracisë në botë.

Postimi i plotë i ministri Reçica:

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Amerikë!

Kosova sot është vend i lirë dhe demokratik, falë miqve tanë të mirë, kontributit të aleatit tonë të madh në luftën tonë për çlirim, vendit që sot feston Ditën e Pavarësisë, falë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që përjetësisht u jemi mirënjohës e falënderues.

ShBA-të janë shtytja kryesore e avancimit të të drejtave dhe lirive të njeriut dhe populli amerikanë mbeten shembulli më i mirë i demokracisë në botë.

Gëzuar Amerikë!”

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në…