Ministrja Haxhiu: Do të ketë verifikim të listave të veteranëve

19 qershor 2022 | 23:30

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se do të ketë verifikim të listave të veteranëve.

“Do të ketë verifikim të listave të veteranëve. Kushdo qoftë që edhe një minutë e ka mbajtur uniformën e UÇK-së, meriton përulësi, respekt dhe mbështetjen nga shteti, por jo edhe ata të cilët nuk kanë qenë në luftë”.

“Ata nëse nuk tërhiqen, duhet të largohet nga lista sepse është dëm i madh i së kaluarës, tashmes dhe së ardhmes”,  ka thënë Haxhiu në storyt e Instagramit, transmeton KlanKosova.tv

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-drejtuesi legjendar i Milan-it, Adriano Galliani, tani administratori i deleguar…