Miratohet rezoluta për hapjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë

30 maj 2018 | 17:51

Me 73 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar rezolutën për hapjen e tërësishme të kontrollit për hyrje/daljet e shtetasve të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë nëpërmjet pikave të kalimit kufitar në Vërmicë, Qafë Prush dhe Qafë Morinë.

Kjo rezolutë është propozuar nga deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një televangjelist nga Nju Orleans, i njohur si predikues ungjillor…