“Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”

14 shtator 21:36

Kancelarja Angela Merkel është larguar Shqipëria, pas vizitës së sotme.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale pamjet e përcjelljes së saj në Rinas.

Merkel i ka thënë se do të shihen sërish Ljubjana të Sllovenisë ndërsa Rama i ka uruar gjithë të mirat.

Kancelarja gjermane zgjodhi Tiranën për të dhënë ‘mesazhet e lamtumirës’ vetëm pak ditë nga mbajtja e zgjedhjeve në vendin e saj, pas të cilave ajo ka deklaruar largimin pas 16 vitesh në krye të një prej shteteve më të rëndësishëm të BE-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë…