Mjekët i dhanë 10 muaj jetë në vitin 2013, shuhet ylli i “Game of Thrones”

23 nëntor 13:38

Rokeri i Dr Feelgood dhe ylli i “Game of Thrones” Wilko Johnson ka vdekur në moshën 75-vjeçare pas një beteje me kancerin pankreatik. Johnson zbuloi se ishte prekur nga sëmundja e rëndë në vitin 2013 dhe mjekët i thanë se kishte 10 muaj jetë por zgjodhi të mos i nënshtrohej kimioterapisë.

Në një deklaratë në llogarinë e tij në Twitter të mërkurën u zbulua se ylli ndërroi jetë në shtëpinë e tij të hënën. “Ky është njoftimi që nuk donim ta bënim kurrë: Wilko Johnson ka vdekur. Ai ndërroi jetë në shtëpi të hënën më 21 nëntor. Faleminderit për respektimin e privatësisë së familjes në këtë kohë të trishtë.”

RIP: Dr Feelgood rockeri dhe ylli i Game of Thrones Wilko Johnson ka vdekur në moshën 75-vjeçare pas një beteje me kancerin e pankreasit (foto në 2018)Siç shihet në ekran: Johnson luajti një ekzekutues memec në Game Of Thrones (foto në serialin HBO me Sophie Turner)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, ka thënë se problemi…