MKRS-ja anulon konkursin për drejtor të Bibliotekës Kombëtare

03 prill 2024 | 08:19

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka anuluar konkursin për drejtor të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës.

Për këtë pozitë patën aplikuar 13 kandidatë, por tre prej tyre nuk i plotësonin kriteret e konkursit.

Në testin me shkrim mbajtur para pak ditësh janë paraqitur shtatë kandidatë, kurse tre kanë munguar.

MKRS-ja e ka anuluar këtë konkurs pa dhënë asnjë arsye publike në njoftimin për anulim, raporton gazeta “Epoka e re”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më shumë vranësira kalojnë ditën e mërkurë mbi vend, por…