MMPH-ja do të financojë realizimin edhe të katër projekteve për Kamenicën

12 shtator 15:38

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi me komunën e Kamenicës, për financimin e realizimit edhe të katër projekteve të reja.

Në profilin e tij në “Facebook”, Matoshi ka shkruar se këto projekte kapin vlerën totale prej 910.000 euro.

Postimi i plotë i Matoshit:

Sot në Kamenicë, me Kryetarin Qëndron Kastrati, nënshkruam marrëveshje bashkëpunimi përmes së cilave Ministria e Mjedisit dge Planifikimit Hapësinor do të financojë realizimin edhe të katër projekteve.

  1. Rregullimi i shtratit të lumit Desivojcë – Shipashnicë në vlerë 700.000 euro
  2. Granti “Ta pastrojmē Kosovën” – 150.000 euro
  3. Administrimi i banesave në bashkëpronësi – 50.000 euro
  4. Pastrimi i zonave emergjente dhe kriterike – 10.000

Këto projekte në vlerë totale prej 910.000 euro që do të financohen plotësisht nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe do të implementohen nga Komuna e Kamenices, do të permiresojne kushtet e jeteses per banoret e komunes.

Besoj dhe shpresoj që procedurat e tenderimit dhe kontraktimit të përfundojnë sa më shpejt dhe të fillojnë punët në këto projekte. Urime

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli i Përfaqësues së Kosovës, Milot Rashica është rikthyer nga…