Momenti kur deputetët e PDK-së dhe ata të Vetëvendosjes gati sa nuk u konfrontuan fizikisht (Video)

16 mars 17:57

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të PDK-së gati sa nuk janë përleshur fizikisht gjatë interpelancës së kryeministrit Ramush Haradinaj për rastin e Astrit Deharit.

Ky ballafaqim ka ndodhur pasi nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka kërkuar pesë minuta pauzë për shkak së deputetët e Vetëvendosjes kanë tentuar ta ndërprenë fjalimin ministres së Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Grupi parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka abstenuar  nga interpelanca…