Monaco nuk do ta shesë Lemarin në janar

04 janar 21:26

Trajneri i Monacos, Leonardo Jardim thotë se klubi i tij nuk ka synim që ta shesë Thomas Lemarin në afatin kalimtar të janarit.

Francezi është i lidhur me një kalim te Liverpooli, që e sheh zëvendësim ideal për Philippe Coutinhon, transmeton Koha.net.

‘Monaco nuk e ka shprehi që të bëjë shitje të mëdha në dimër. Kjo është strategjia jonë, lojtarët e kuptojnë këtë dhe e dinë si shkojnë punët këtu”, është shprehur Jardim, raportojnë mediat britanike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona është ndalur në barazim në ndeshjen e parë të…