Monchegladbachu shkatërron Shakhtarin, kualifikohet City

25 nëntor 21:00

Borussia Monchegladbach hedh një tjetër hap drejt kualifikimit në Champions League. Skuadra gjermane mbrëmjen e sotme fitoi me lehtëso 4-0 kundër Shakhtar Donesk, duke u ngjitur në krye të Grupit B me 8 pikë.

Stildel Elvedi, Embolo dhe Wendt ishin autorët e golave për ekipin e Gladbah që po kalon një formë fantastike. Nuk gaboi as City që fitoi minimalisht 1-0 kundër Olympiacos, duke siguruar kalimin për në fazën tjetër. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Foden, pas një asisti të bukur nga Sterling.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, është infektuar me…