Mot i vranët dhe me shi sot në Kosovë

23 prill 2024 | 09:20

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperatuar maksimale do të shkojë deri në 14 gradë Celsisu

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius”.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit e lehtë deri mesatare”. – thuhet në njoftim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë Rihter ka goditur Hualienin…