Moti sot në Kosovë

04 korrik 09:47

Fushat me presion të ulët që janë prezent mbi gadishullin e Ballkanit do të vijojnë të mbesin edhe ditëve në vazhdim, duke kushtëzuar mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Në fushat termike nuk do të ketë ndryshime të mëdha. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri Simeone Inzaghi kërkon që të ulë presionin te futbollistët…