Moti sot në Kosovë i vranët e me reshje shiu

04 mars 11:25

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës (IHK),  ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius. Shtypja atmosferike është nën vlerate normales, lagështia relative e ajrit 86 %, dukshmëria horizontale mbi 8 km. Do të fryjë erë nga juglindja  me shpejtësi 1-5m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Organizata studentore "Paqja studentore e Universitetit të Prishtinës (PS-UP)", organizon…