Mrika Nikqi, pejanja 16 vjeçare ngjitet në majën e malit Kilimanxharo

09 shkurt 2018 | 20:39

Mrika së bashku me babain e saj më 29 janar të këtij viti kanë arritur të ngjitën në majën më të lartë në Afrikë të quajtur Uhuru Peak e njohur edhe si maja e Kilimanxharos.

“Sot me datë 29.01.2018 së bashku me Mrika Nikqin dhe Kastriot Prekpalen, të gjithë anëtarë të SH.B Gjeravica, realizuam ngjitjen në majën Uhuru Peak 5.895 lmd, e cila është e njohur si Kilimanjaro, dhe paraqet majën më të lartë në Afrikë. Mrika si 16 vjeqare ishte anëtarja më e re e grupit”, ka shkruar në “Facebook”, babai i Mrikës, Arianit Nikqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen Binaku me…