Muhaxheri: Mjetet e ndara nga Qeveria për sektorin privat janë simbolike

07 prill 20:01

Në cilësinë e ekspertit të ekonomisë Arton Muhaxheri ka deklaruar për “SCAN TV”, se pasojat ekonomike pas pandemisë do të jenë të frikshme.
Muhaxheri ka deklaruar se në këtë situatë dora e shtetit për ta ndihmuar sektorin privat është jetike, edhe pse siç theksoj Muhaxheri pakoja fiskale e ndarë nga qeveria prej 170 milion euro është krejtësisht simbolike dhe e pamjaftueshme.
Sipas tij, nëse zgjatë edhe më tutje kjo situatë pandemike, pasojat do të jenë pariparueshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përmes një thirrjeje telefonik me Presidentin e Maqedonisë së Veriut…