Mushkolaj-Hotit: Ku i ke policët e inspektorët?

01 gusht 13:42

Analisti i njohur në vend, Imer Mushkolaj, ka reaguar pas kritikave që Hoti drejtoi tek qytetarët për tubimet masive gjatë ditës së djeshme.

Mushkolaj thotë se Hoti po sillet si përfaqësues i një OJQ-je.

Ai thekson se puna e tij nuk është me kritiku por me vepru dhe në këtë rast duhet të ejnë në veprim policët dhe Inspektorë.

“Punë e tij nuk është me kritiku, por me vepru. Ku i ka mekanizmat për zbatimin e vendimeve të qeverisë? Ku i ka policët, inspektorët?” pyet Mushkolaj.

Reagimi i plotë:

Kur kryeministri sillet si përfaqësues i një OJQ-je. Punë e tij nuk është me kritiku, por me vepru. Ku i ka mekanizmat për zbatimin e vendimeve të qeverisë? Ku i ka policët, inspektorët?

Hoti: Po kërkoni trajtim, por s’po respektoni masat kundër Covidit

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Shkup,…