Mustafa: Iniciativat për shfuqizimin e Ligjit për Specialen, rrënuese për shtetin

22 dhjetor 2017 | 20:40

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka thënë se do të jetë rrënuese e shtetit të Kosovës iniciativa për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale.

“Si kryetar i LDK-së i konsideroj rrënuese për shtetin tonë dhe të dëmshme për drejtësinë iniciativat për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. E përkrah plotësisht qëndrimin e grupit tonë parlamentar për këtë çështje”, ka shkruar Mustafa në profilin e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, ka filluar një takim…