​Nadali largohet nga Wimbledoni

24 maj 14:16

Rafael Nadal nuk ka dhënë një datë për një rikthim të mundshëm në fushë nga të cilat është larguar që prej 18 janarit, pas humbjes në raundin e dytë të Australian Open, kur njoftoi tërheqjen nga Roland Garros.

Pasi mungoi në Grand Slam, në të cilin ai ishte kampion 14 herë, spanjolli mbeti jashtë listës për Wimbledonin e radhës, garë të cilën e kishte fituar në vitet 2008 dhe 2010.

Me konfirmimin e mungesës së Nadalit, aktualisht i 15-ti në renditjen ku ai ishte lider për 209 javë, dyert e Londrës u hapën për rusin Roman Safiullin. Sa i përket Nadalit, i cili ende ka një dëmtim të shkallës së dytë në këmbën e majtë, ideja për t’u rikthyer në fushë mbetet shumë e pasigurt pasi periudha prej gjashtë deri në tetë javë e planifikuar fillimisht për të kapërcyer sëmundjen është bërë e pasigurt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Organizata Freedom House thotë se ndikimi i luftës në Ukrainë,…