Ndahen 471 mijë euro për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri

18 prill 12:45

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendin që të ndajë 471 mijë euro për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në veri.

Ky vendim është marrë sot në mbledhjen e Qeverisë të kryesuar nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të organizohen më 19 maj në Mitrovicën e Veriut, në Zubin Potok, në Leposaviq dhe në Zveçan.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se…