Ndahen çmimet e edicionit të 13 të iPhone Photography Awards 2020

28 korrik 10:53

Janë shpallur fituesit e edicionit të trembëdhjetë të iPhone Photography Awards 2020 (IPPAWARDS), konkurs i fotografive që shpërblen fotografitë më të mira të marra duke përdorur aparatin iPhone.

Mijëra fotografë nga e gjithë bota morën pjesë përsëri këtë vit. Tetëmbëdhjetë kategori: “Kafshët”, “Panorama”, “Fëmijët”, “Arkitektura” dhe “Portrete”, ndër të tjera.

Çmimin “Grand Prix”, fotograf i vitit të iPhone ishte britanikja Dimpy Bhalotia me një fotografi të tre djemve duke ikur nga një mur në lumin Ganges, ndërsa artet e tyre ekspresive mbushin qiellin.

Fotografia quhet “Boys Flying”. Bhalotia shpjegon se ajo e gjeti dashurinë e saj në fotografinë në rrugë dhe beson se mënyra e saj bardh e zi është stili ku ajo gjen veten.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vietnami po evakuon 80,000 njerëz – kryesisht turistë vendas –…