Ndahet nga jeta veprimtari i LDK-së

13 shkurt 14:42

Është ndarë nga jeta, veprimtari i devotshëm i çështjes kombëtare, Ismet Mjaku.

Mjaku ishte anëtarë i Kryesisë së Degës në Ferizaj dhe Drejtor në qeverinë komunale të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

 

 

“Ishte njeri me vyrtyte të larta njerëzore dhe intelektuale dhe i pakompromis në mbrojtjen dhe afirmimin e parimeve të LDK-së. LDK-ja dhe Dega në Ferizaj, humbi një veprimtar model, një njeri të veçantë si dhe familjarët njeriun e tyre shembullor. Ngushëllime familjarëve, miqve dhe të gjithë veprimtarëve. Veprimtari Ismet Mjaku, u prehtë në paqe”, ka njoftuar LDK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskua, ka thënë se nuk do…