Ndalohen katër persona për fajde, detyrim dhe rrëmbim

20 qershor 2024 | 21:50

Katër persona janë ndaluar deri më tani si të dyshuar për fajde, detyrim dhe rrëmbim, në aksionin policor që po zhvillohet në Pejë.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

“Më kërkesë të Prokurorisë Themelore në Pejë, Departamentit të Krimeve të Rënda, Policia e Kosovës ka bastisur disa lokacione në kompetencë territoriale të Prokurorisë Themelore në Pejë dhe janë arrestuar dhe ndaluar me udhër të Prokurorit të Shtetit, katër persona të dyshuar për veprat penale Fajde, Detyrim dhe Rrëmbim”, tha Nikçi.

Derisa më herët, policia njoftoi se po e zhvillon një aksion në Prishtinë dhe Pejë ku janë ndaluar tre persona.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ata që mbështesin rizgjedhjen e Presidentit të SHBA, Joe Biden,…